امیرآبادی‌‌فراهانی در گفتگو با آنا: مرز خسروی در اربعین فعال می‌شود/ امکانات ویژه برای ورود خودروهای شخصی به عراق

امیرآبادی‌‌فراهانی در گفتگو با آنا: مرز خسروی در اربعین فعال می‌شود/ امکانات ویژه برای ورود خودروهای شخصی به عراق

Print Friendly, PDF & Email

ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد اربعین با بیان اینکه مرز خسروی در اربعین فعال می‌شود، گفت: خودروهای شخصی امسال برای ورود به عراق امکانات ویژه‌ای می‌گیرند.

احمد امیرآبادی‌فراهانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، در تشریح جلسه ستاد اربعین که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: گذرگاه‌های استان‌های مرزی برای زائران اربعین مشخص شدند، مرز خسروی هم قرار شد امسال در ایام اربعین فعال باشد.

وی با اشاره به طرح مسائلی پیرامون بیمه زائران اربعین گفت: پیش از این هزینه‌های ویزای اربعین حذف شده بود و امسال برای زائران حرم اباعبدالله ویزا نخواهیم داشت.

عضو ناظر مجلس در ستاد اربعین خاطرنشان کرد: در مورد زائران خارج از مرز ایران مانند افغانستانی‌ها، پاکستانی‌ها و ترک‌ها، آذربایجانی‌هایی که به طرف عراق می‌آیند مباحثی مطرح شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این جلسه معاونان وزرا و حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر و رئیس ستاد اربعین کشور حضور داشتند، گفت: خودروهای شخصی امسال برای ورود به عراق امکانات ویژه‌ای خواهند داشت و حمل و نقل پایانه‌های اتوبوسرانی هم قول مساعدت دادند که امکانات ویژه‌ای را برای زائران در نظر بگیرند. پیرامون حمل و نقل زائران از مرز تا کربلا و نجف هم مباحثی مطرح شد.

امیرآبادی‌فراهانی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود جمعیت بسیار زیادی در ایام اربعین زائر حرم سیدالشهدا (ع) باشند، تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها همچنین مبنی بر این است که در استان‌های مرزی مردم استقبال زیادی از راهپیمایی اربعین داشته باشند. چرا که زیارت اربعین به نوعی مخصوص فقراست و کسانی‌که در طول سال با هزینه‌های گزاف امکان زیارت عتبات عالیات را ندارند در این ایام حضور خواهند یافت.

وی گفت: موکب‌ها هم مورد بحث بودند و درخواست شد که موکب‌داران ایرانی و عراقی قبل از ایام اربعین دیداری با مقام معظم رهبری داشته باشند که پیگیری می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از اربعین سال گذشته جلسات ستاد قطع نشد و تاکنون جلسات زیادی داشتیم، گفت: دربارۀ اربعین بحث‌های فرهنگی مفصلی در این جلسات مطرح شده و کارهایی که سازمان تبلیغات، بعثه مقام معظم رهبری، سازمان صدا و سیما و اداره اوقاف باید انجام دهند مشخص است.

انتهای پیام/