امیرآبادی در گفت‌وگو با خبر فوری: رای‌گیری تا زمانی که مخفی است، شفافیت آرا تصویب نمی‌شود/ امضا می‌کنند اما رای نمی‌دهند

امیرآبادی در گفت‌وگو با خبر فوری: رای‌گیری تا زمانی که مخفی است، شفافیت آرا تصویب نمی‌شود/ امضا می‌کنند اما رای نمی‌دهند

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص شفافیت آرا در مجلس گفت: به دلیل مخفی بودن رای نماینده ها، طرح شفافیت آرا همیشه با عدم موافقت مواجه شده است.

احمد امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با خبر فوری با اشاره به اینکه نکته مهم در رای آوردن طرح شفافیت آرا این است که آرا علنی شود تا اصل طرح رای بیاورد، گفت: تا زمانی که اصل رای مخفی باشد همه امضا می کنند اما رای نمی دهند و از طرف دیگر مصاحبه می کنند که ما شفافیت را می خواهیم اما در عمل رای نمی‌دهند.

نماینده مردم قم در مجلس بیان کرد: کسانی که با شفافیت موافق هستند، می گویند همه چیز حتی هزینه های انتخابات شفاف شود و نماینده ها به مردم بگویند که هزینه های انتخاباتی خود را از کجا تامین می کنند.

وی افزود: همچنین نماینده ها بگویند در توصیه نامه هایی که به وزرا داده اند چه مطالبی درج کرده‌اند و اموال خود را به مردم اعلام کنند، قوه قضاییه نیز باید اموال نمایندگان را مورد بررسی قرار دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دو فوریت طرح شفافیت دوباره در مجلس به رای گذاشته می شود یا نه، بیان کرد: با توجه به این که طرح دوفوریتی شفافیت آرا رای نیاورنده است به صورت عادی درکمیسیون آیین نامه های داخلی باید بررسی کند که این مهم جزو اولویت های آن ها قرار دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خطاب به رسانه ها تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن انتخابات، رسانه ها باید نسبت به هزینه های انتخاباتی و مواضع نماینده ها در موضوعات مهم کشور شفاف سازی کنند.

وی افزود: باید موضع نماینده هایی که در انتخابات شرکت می کنند نسبت به مسائلی اعم از FATF و برجام و مذاکره با آمریکا مشخص شود.

انتهای پیام/