امیرآبادی فراهانی در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش قم: پنج هزار نوشت‌افزار به دانش‌آموزان مناطق محروم قم اختصاص می‌یابد

امیرآبادی فراهانی در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش قم: پنج هزار نوشت‌افزار به دانش‌آموزان مناطق محروم قم اختصاص می‌یابد

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده و قول مساعد ستاد اجرایی فرمان امام درگام اول تامین پنج‌هزار نوشت‌افزار طی روزهای آینده به قم تخصیص داده می‌شود.

احمد امیرآبادی فراهانی روز پنجشنبه در پنجمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش قم در سالن امام جواد(ع) استانداری گفت: بر اساس آمارهای ارائه‌شده ۲۰ هزار دانش‌آموز در قم در سال جدید تحصیلی نتوانستند نوشت‌افزار تهیه کنند که این آمار قابل‌توجه است.

وی همچنین کمبود مدارس و نیروی انسانی را ۲ چالش استان دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی کمک به وزارت آموزش‌وپرورش برای پیگیری مشکلات این وزارتخانه را دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه هزینه‌ای به آموزش‌وپرورش اشتباه است و باید این نگاه به سرمایه‌ای تغییر کند.

وی با تاکید بر اینکه باید در بودجه سال ۹۹ تلاش شود تا بخشی از کمبودهای بودجه‌ای آموزش‌وپرورش جبران شود، اظهار داشت: آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری ۱۲ ساله برای تربیت نسل‌های آینده را بر عهده دارد و اهمیت این جایگاه جز با تغییر نگاه به آموزش‌وپرورش میسر نیست.

نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مدارس خرید خدمات در مناطقی است که دارای محرومیت هستند گفت: باید این مدارس بیشتر در مناطق برخوردار دایر شود و تغییر رویکرد در سطح کشور در این زمینه ضروری است.

وی با اشاره به تاخیر در پرداخت خرید خدمت و پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش‌وپرورش ادامه داد: ضرورت دارد تا آموزش‌وپرورش در این زمینه پیگیری جدی‌تری داشته باشد که استان قم در این زمینه با کمبودهایی مواجه است.

 حدود ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف درسالجاری مشغول به تحصیل شدند. در حال حاضر حدود ۶۶۵ مدرسه با ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس در قم فعال است.

انتهای پیام/