امیرآبادی‌فراهانی در صحن مجلس: افزایش معافیت‌های مالیاتی تعجب‌آور است/ انتقاد از کمیسیون اقتصادی

امیرآبادی‌فراهانی در صحن مجلس: افزایش معافیت‌های مالیاتی تعجب‌آور است/ انتقاد از کمیسیون اقتصادی

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: از اینکه نماینده دولت و کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال افزایش معافیت‌های مالیاتی هستند، تعجب می‌کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی فصل سوم لایحه مالیات بر ارزش افزوده پیرامون معافیت های مالیاتی، درخواست ارجاع این فصل به کمیسیون اقتصادی را ارائه داد.

وی گفت: در قانون فعلی معافیت مالیاتی ۴۰ درصد است، در حالی که در لایحه معافیت ارزش افزوده بنا دارند این معافیت را به ۵۰ درصد برسانند.

امیرآبادی افزود: مجلس باید شجاعت داشته باشد با این افزایش معافیت مالیاتی مخالفت کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر به کشورهای خارجی نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که آنها یا معافیت مالیاتی ندارند و یا این معافیت بسیار محدود است.

امیرآبادی اظهارداشت: نباید کاری کنیم که حلقه دریافت مالیات را ناقص کرده و معافیت‌ها را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: اگر قرار است معافیت مالیاتی را به استخرها و سالن‌های ورزشی بدهیم، باید این کار را برای مناطق محروم و کم برخوردار در نظر بگیریم، نه اینکه معافیت مالیاتی شامل حال استخرهای لاکچری در تهران و شهرهای بزرگ شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: ‌چرا باید هنرمندان از پرداخت مالیات معاف شوند؟

امیرآبادی اظهارداشت: باید دندان طمع اداره کشور با نفت را بکنیم.

وی افزود: ‌دولت باید هزینه‌های جاری کشور را کم کرده و تلاش کند کشور را با درآمدهای مالیاتی اداره کند.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: نباید برخی دستگاه‌ها کالاهایی را با عنوان هدیه وارد کشور کنند و مالیات هم نپردازند. در حالی که آنها با نیت دیگری این کار را انجام می‌دهند.

امیرآبادی گفت: ‌من از اینکه نماینده دولت و کمیسیون اقتصادی به دنبال افزایش معافیت‌های مالیاتی با توجه به شرایط فعلی کشور هستند، تعجب می‌کنم.

در پایان، نمایندگان با ۱۳۲ رأی موافق، ۲۱ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر در مجلس با ارجاع فصل معافیت های مالیاتی به کمیسیون اقتصادی موافقت کردند.

انتهای پیام/