امیرآبادی فراهانی در دیدار با وزیر میراث فرهنگی تاکید کرد: پتانسیل و ظرفیت بالای قم در حوزه گردشگری سلامت/ این استان می‌تواند در ارزآوری و درآمدزایی برای کشور مؤثر باشد

امیرآبادی فراهانی در دیدار با وزیر میراث فرهنگی تاکید کرد: پتانسیل و ظرفیت بالای قم در حوزه گردشگری سلامت/ این استان می‌تواند در ارزآوری و درآمدزایی برای کشور مؤثر باشد

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم قم در مجلس گفت: «قم پتانسیل و ظرفیت بسیار زیادی در حوزه گردشگری سلامت دارد و این استان با استفاده از این ظرفیت می‌تواند در ارزآوری و درآمدزایی در کشور نقش مؤثری ایفا کند.»

به گزارش روابط عمومی کارگروههای مشورتی دفتر نماینده مردم استان قم، جلسه کارگروه گردشگری دفتر نماینده مردم شریف استان قم در روز سه شنبه(۹ مهر ماه) با حضور امیرآبادی فراهانی عضو هئیت رئیسه مجلس، مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاونانش در محل این وزارتخانه برگزار شد.

همچنین در این دیدار اعضای کارگروه گردشگری در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم موضوعات و مشکلات خود را مطرح کردند.

افزایش تخت‌های اقامتی در قم، ساماندهی خانه مسافرها، توجه به زیرساخت‌های مناطق نمونه گردشگری قم، افزایش سقف تسهیلات حوزه صنایع‌دستی، بیمه هنرمندان، ساماندهی و توجه به گردشگری دینی، مسائل مربوط به مجتمع‌های بین‌راهی، موارد مرتبط با دفاتر خدمات گردشگری، بیمه راهنمایان گردشگری و توجه به بافت تاریخی قم و ساماندهی این منطقه از جمله موضوعاتی بود که فعالان حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم در این نشست مطرح کردند.

در ادامه آقای مونسان با اشاره به اینکه سه چالش و موضوع اساسی در حوزه گردشگری وجود دارد که باید مورد پیگیری قرار گیرد، گفت: لزوم تغییر نگرش به بخش گردشگری اولین چالش در این حوزه است، گردشگری مزیت کشور بوده و در صورت حمایت و توجه ویژه می‌تواند به اقتصاد اول کشور تبدیل شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: پراکندگی اختیارات این وزارتخانه در سایر بخش‌ها، یکی دیگر از چالش‌های این حوزه است که باید موردتوجه قرار گیرد، ساماندهی امور در حوزه گردشگری و رعایت استانداردها، مستلزم همکاری همه دستگاه‌هاست.

او کمبود بودجه را آخرین چالش در این حوزه دانست و ادامه داد: امیدواریم با ارتقای ساختار و جایگاه سازمان به وزارتخانه، شاهد اتفاقات مثبت و سازنده‌ای در این حوزه باشیم.

در پایان این دیدار آقای امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس به ذکر مواردی از حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان پرداخت و افزود: توجه به بافت تاریخی قم یکی از موضوعاتی است که وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، باید موردتوجه قرار دهد.

او تصریح کرد: قم پتانسیل و ظرفیت بسیار زیادی در حوزه گردشگری سلامت دارد و این استان با استفاده از این ظرفیت می‌تواند در ارزآوری و درآمدزایی در کشور نقش مؤثری ایفا کند.

انتهای پیام/