امیرآبادی فراهانی در گفتگو با میزان: برای تشکیل «وزارت تجارت و خدمات بازرگانی» احتیاجی به معرفی ۲ وزیر نیست

امیرآبادی فراهانی در گفتگو با میزان: برای تشکیل «وزارت تجارت و خدمات بازرگانی» احتیاجی به معرفی ۲ وزیر نیست

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: مجلس بر اساس لایحه تشکیل «وزارت تجارت و خدمات بازرگانی» یکی از مأموریت‌های وزارتخانه صمت را از آن گرفته است بنابراین پس از تصویب طرح تشکیل «وزارت تجارت و خدمات بازرگانی» برای ادامه کار وزارت صمت، احتیاجی به رأی اعتماد و معرفی وزیر به مجلس نیست.

احمد امیرآبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به موضوع معرفی دو وزیر برای «وزارت صنعت» و «وزرات بازرگانی» پس از تصویب طرح تشکیل «وزارت تجارت و خدمات بازرگانی» در مجلس گفت: ما به وزارتخانه‌ای رای دادیم که سه مسئولیت داشته است؛ صنعت، معدن و تجارت.

وی افزود: ما به این وزارتخانه اعتماد کرده و سه مأموریت مهم را به آن محول کردیم لذا حالا مجلس بر اساس لایحه دولت یکی از مأموریت‌های این وزارتخانه را از آن گرفته است بنابراین دیگر برای ادامه کار وزارت صمت، احتیاجی به رأی اعتماد و معرفی وزیر به مجلس نیست.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر ما یک مسئولیت سنگین دیگر به وزارت صنعت،معدن و تجارت معرفی می‌کردیم آن وقت معرفی وزیر به مجلس ضروری بود.

امیر آبادی فراهانی بیان داشت: اگر در این مسئله، استدلال به معرفی دو وزیر به مجلس منظور شود قطعا وزیر جهاد کشاورزی هم باید با این استدلال مورد ملاحظه قرار گیرد چرا که برخی از ماموریت‌های وزارت جهاد هم به وزارت بازرگانی سپرده شده است بنابر این ما معتقدیم که باید یک وزیر به مجلس معرفی شود در غیر این صورت باید سه وزیر به مجلس شود.

وی افزود: البته تشکیل «وزارت تجارت و بازرگانی» نیاز به دو سوم آرا داشت که به اعتقاد بنده آقای لاریجانی در زمان بررسی این موضوع در مجلس خلاف آئین‌نامه عمل کرد.

 انتهای پیام/