امیرآبادی فراهانی خبر داد؛ استقرار واحدی از قوه قضاییه در مجلس برای ثبت اموال نمایندگان بعد از تأیید حراست مجلس

امیرآبادی فراهانی خبر داد؛ استقرار واحدی از قوه قضاییه در مجلس برای ثبت اموال نمایندگان بعد از تأیید حراست مجلس

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیأت رئیسه مجلس درباره استقرار قوه قضاییه در مجلس برای ثبت اموال نمایندگان گفت: منتظر تأیید امنیت سامانه ثبت اموال نمایندگان ازسوی حراست مجلس هستیم و بلافاصله بعد از این تأیید، سامانه راه اندازی می‎شود.

احمد امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه قرار بود سامانه ثبت اموال نمایندگان روز گذشته در مجلس مستقر شود، گفت: قرار بود این سامانه روز گذشته در مجلس شورای اسلامی مستقر شود که حراست مجلس با ارسال نامه ای به قوه قضاییه اعلام کرد که این سامانه باید مورد تأیید قرار گرفته و مسئولیت حفظ اطلاعات بر عهده این قوه باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه قرار شد قوه قضاییه به زودی این موضوع را پیگیری کرده و پاسخ دهد، عنوان کرد: حراست مجلس اعلام کرده است هر زمان اطمینان کامل به دست آمد که اطلاعات نمایندگان قابل هک شدن نبوده و مشکلی برای آن پیش نمی آید، این اجازه داده می شود تا نیروی های معاونت فناوری قوه قضاییه در مجلس مستقر شوند که حتی در حال حاضر محل استقرار آنها نیز مشخص شده است.

وی افزود: بعد از استقرار نیروهای قوه قضاییه در مجلس، نمایندگان با مراجعه به آنها کدی دریافت می کنند و می توانند از منزل و یا مجلس وارد سامانه شده و اطلاعات خود را وارد کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع برای سامانه های مستقر در سایر دستگاه ها وجود دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: دستگاه ها و نهادهای مهم دیگری نیز مانند شورای نگهبان، مجلس خبرگان، هیأت دولت نیز قرار است توسط نیروهای قوه قضاییه رسیدگی شده و با استقرار واحد آنها در محل این دستگاه ها اقدام به جمع آوری اطلاعات مسئولان شود.

انتهای پیام/