امیرآبادی‌فراهانی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران: راه‌اندازی خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان، گام مهمی برای تعمیق روابط دو کشور محسوب می‌شود

امیرآبادی‌فراهانی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران: راه‌اندازی خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان، گام مهمی برای تعمیق روابط دو کشور محسوب می‌شود

Print Friendly, PDF & Email

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان گفت: عملی شدن توافقات درباره راه‌اندازی خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان، گام مهمی برای تحکیم و تعمیق روابط دو کشور محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی‌فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان ظهر امروز (شنبه ۱۸ آبان‌ماه)، با سید نوید قمر رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران در مجلس ملی این کشور که به همراه هیئتی برای دیداری رسمی به کشورمان سفر کرده‌اند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرآبادی‌فراهانی در ابتدای این دیدار ضمن خوش آمدگویی به رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران، نقش مناسبات پارلمانی را در توسعه و گسترش همکاری‌های دوجانبه حائز اهمیت خواند و بر تلاش دو کشور برای استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های مشترک در زمینه‌های مختلف به ویژه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و امنیتی تاکید کرد.

او افزود: گروه‌های دوستی پارلمانی می‌توانند نقش ارزنده، سازنده و استحکام بخشی را در ارتباطات فی‌ما‌بین دو کشور ایفا کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور برای توسعه و گسترش همکاری‌های فی‌مابین گفت: عملی شدن توافقات صورت گرفته در خصوص راه‌اندازی خط لوله انتقال گاز جمهوری اسلامی ایران به پاکستان، گام مهمی برای تحکیم و تعمیق روابط دو کشور محسوب می‌شود.

امیرآبادی‌فراهانی همچنین بر لزوم تسهیل روابط بانکی و صدور روادید برای تجار دو کشور بعنوان پیش نیاز‌های توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و پاکستان تاکید کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خروج یکجانبه‌ آمریکا از برجام و اقدامات تحریک‌آمیز این کشور در منطقه اظهار کرد: ایران با وجود اقدامات مخرب آمریکا، به دنبال تقویت صلح و ثبات منطقه است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در پایان با اشاره به تحولات کشمیر هم گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص کشمیر روشن است و بر کسی پوشیده نیست.

همچنین، سید نوید قمر رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران در مجلس ملی این کشور در ادامه نشست ضمن ابراز خرسندی از سفر خود به جمهوری اسلامی ایران، گفت: مجلس ملی پاکستان از تقویت گفت‌وگو‌های نمایندگان دو کشور استقبال می‌کند و این سفر نیز در همین راستا صورت گرفته است.

او در این دیدار با اشاره به سابقه همکاری‌های دوستانه دو کشور، اشتراکات دینی، تاریخی، مذهبی، فرهنگی و سرزمینی ایران و پاکستان را عامل تحکیم روابط و پیوند‌های دو ملت در طول تاریخ دانست.

رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران در پایان این دیدار از مواضع دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در خصوص حمایت از پاکستان در موضوع کشمیر تقدیر و تشکر کرد.

در این دیدار آقایان محمد حسینی، محمدباسط درازهی و حسن بیگی از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند که با همتایان خود در مجلس ملی پاکستان در خصوص نحوه توسعه همکاری‌های ایران و پاکستان در زمینه‌های مختلف گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/