ا‌میرآبادی‌فراهانی مطرح کرد؛ برخی‌ با ۱۸ میلیارد دلار ارز یارانه‌ای در کانادا و ترکیه منزل خریداری کردند

ا‌میرآبادی‌فراهانی مطرح کرد؛ برخی‌ با ۱۸ میلیارد دلار ارز یارانه‌ای در کانادا و ترکیه منزل خریداری کردند

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌برخی‌ها به بهانه خرید دارو ۱۸۰ هزار میلیارد تومان را از کشور خارج و در کانادا و ترکیه منزل خریداری کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به مشکلات فرودگاه قم اظهار داشت: آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی مخالف تکمیل فرودگاه قم بود و اعتقاد داشت شهر قم نیازی به فرودگاه ندارد چون فرودگاه امام خمینی(ره) به این شهر نزدیک است.

وی با اشاره به طرح استیضاح وزیر نفت افزود: ۷۱ نماینده طرح استیضاح زنگنه وزیر نفت را امضا کردند که از طرف نمایندگان به‌عنوان نماینده استیضاح‌کنندگان انتخاب شدم، این طرح به کمیسیون رفت و قرار شد روز سه‌شنبه وزیر نفت در کمیسیون شرکت کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات استیضاح زنگنه تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع کارت سوخت است، یکی از مقصران اصلی گرانی بنزین وزیر نفت است، ۶ سال پیش کارت سوخت را حذف کرد و ما مخالفت کردیم و دلسوزانه با وی صحبت کردم ولی توجهی نکرد و هزینه زیادی به کشور تحمیل کرد.

امیرآبادی ادامه داد: رئیس‌ جمهور و وزیر نفت مدعی شدند که از گرانی بنزین خبر نداشتند و این‌گونه که از ماجرا برمی‌آید اشرار و اراذل‌واوباش از گرانی بنزین بیشتر مطلع بودند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد:اصل ۴۹ قانون اساسی می‌گوید از کجا آورده‌ای که این قانون ۱۶ ماه دارد و در این قانون آمده است که همه افرادی که پس از انقلاب اسلامی دارای پست و مقام بودند باید بگویند که اموال خود را از کجا آوردند و حتی مسئولینی که فوت کردند به اموالشان رسیدگی می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: محاسبه‌شده ‌که پس از انقلاب برخی مسئولانی هستند که بین ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌ دارند و باید به آن‌ها رسیدگی شود.

امیرآبادی تصریح کرد: ۱۸ میلیارد دلار پول کشور با ارز ۴۲۰۰ تومانی به برخی از افراد پرداخت شد تا کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی و دارو از خارج کشور برای مردم وارد کنند، که برخی از آنها کالایی وارد نکردند و بعضا با این پول اقدام به خرید ملک در کشورهای ترکیه و کانادا کردندبنابراین باید مشخص شود چه کسی به آن‌ها اجازه و دستور برای ثبت سفارش داده و از آن‌ها هیچ ضمانتی نگرفته است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس ‌خاطرنشان کرد: این افراد ۱۸۰ هزار میلیارد تومان را از کشور خارج کردند و باید پاسخ دهند، ۶۰ تن طلای کشور را دادند و سکه یک‌میلیونی دریافت کردند و یکی از این افراد ۳۲ هزار سکه یک میلیونی خریداری کرده ‌و قیمت سکه تا ۴ میلیون افزایش پیدا کرد و به سودهای کلان رسید، باید مشخص شود چه کسی این تصمیمات را می‌گیرد، این موضوعات مطرح می‌شود تا قوه قضاییه رسیدگی کند.

انتهای پیام/