امیرآبادی فراهانی در مراسم روز جهانی معلولان؛ اعتبار مناسبی در بودجه سال آینده برای قانون حمایت از معلولان پیش‌بینی می‌شود

امیرآبادی فراهانی در مراسم روز جهانی معلولان؛ اعتبار مناسبی در بودجه سال آینده برای قانون حمایت از معلولان پیش‌بینی می‌شود

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از اهتمام مجلس برای اختصاص بودجه مناسب جهت اجرایی شدن قانون حمایت از معلولین در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی در مراسم گرامیداشت ۱۲ آذر روز جهانی معلولین که با حضور مسئولان استانی و جمع کثیری از معلولین استان قم در سالن اجتماعات شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد، با اشاره به اقدامات دولت و مجلس در خصوص تصویب قانون جامع حمایت از معلولین و اجرایی شدن جزئی این قانون از پیگیری مجلس جهت پیش بینی اختصاص بودجه لازم جهت اجرای این قانون در سال ۹۹ خبر داد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب مردمی در استان از مدیران بهزیستی خواست در استفاده از مشارکت‌ها و کمک‌های مردمی کوشاتر باشند و با معرفی نیازها خیرین را دعوت به مشارکت کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم و خیرین به دنبال محلی برای انجام نیات خیرخواهانه هستند شما باید با تمام قوا از این ظرفیت مردمی استفاده کنید.

مدیر کل بهزیستی استان قم هم در این مراسم ضمن عرض تبریک ۱۲ آذر روزجهانی معلولین، معلولیت را محدودیت ندانست و تفاوتی دانست که می‌تواند برای همه انسان‌ها رخ دهد مانند سالمندی که هر انسانی به ناچار این دوره را تجربه خواهد کرد.

مهدی پهلوانی اتخاذ تدابیر لازم جهت زیست بهتر افراد دارای معلولیت و سالمندان و… را وظیفه همگان خصوصاً مسولین برشمرد و خاطرنشان کرد: مناسب سازی محیط زندگی جهت تردد آسان معلولین، جانبازان وافراد دارای معلولیت از وظایف همه دستگاه است و بهزیستی بعنوان دبیران کمیته مناسب سازی استان پیگیر این مهم است.

وی افزود: باید استانداردهایمان را تغییر دهیم و مناسب سازی را برای مبلمان شهری، همه ساخت و سازهای اداری و عمومی الزامی کنیم و برای دستیابی به توسعه عادلانه، فراگیر و پایدار باید همه اقشار جامعه از جمله معلولین دیده شوند.

مدیرکل بهزیستی قم ادامه داد: دولت محترم و مجلس با تصویب قانون جامع حمایت از معلولین و اختصاص اعتبار به اجرای این قانون پیگیر رفع کاستی‌ها در این حوزه هستند که امیدواریم در بودجه سال آینده نگاه بهتری به این موضوع داشته باشند.

در ادامه این مراسم رضوانی مدیرعامل کانون نابینایان جلوه امید و شکوری مدیر عامل انجمن ضایعه نخاعی استان قم به نمایندگی از تشکل‌های معلولین استان به بیان خواسته‌های معلولین پرداختند و مسولیت پذیری همه ارگان‌ها و خودداری از ارجاع همه نیازهای معلولین به بهزیستی، توجه کامل و جدی به مناسب سازی، مساعدت بیشتر خیرین به نیازهای معلولین، حمایت مسولین استان از بهزیستی، پیگیری مشکل اشتغال معلولین خصوصاً نابینایان و اعتماد متقابل بیشتر بین تشکل‌های معلولین و بهزیستی را درخواست کردند.

در پایان این مراسم از سازمان امور مالیاتی، اداره کل گمرکات، شرکت غله و خدمات بازرگانی، شرکت آب و فاضلاب و سازمان برنامه بودجه استان قم به عنوان دستگاه‌های برتر در امر مناسب سازی و همچنین جمعی از معلولین موفق در عرصه‌های ورزشی، تحصیلی و شغلی و تعدادی از والدین معلولین با اهداء لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.

انتهای پیام/