امیرآبادی فراهانی در جلسه شورای اداری؛  لزوم بازنگری در میزان مالیات دریافتی از حقوق کارمندان در بودجه/ هزینه های جاری دولت در بودجه باید کاهش یابد

امیرآبادی فراهانی در جلسه شورای اداری؛ لزوم بازنگری در میزان مالیات دریافتی از حقوق کارمندان در بودجه/ هزینه های جاری دولت در بودجه باید کاهش یابد

Print Friendly, PDF & Email

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ گفت: با توجه به افزیش قیمت بنزین و تورم باید درباره دریافت مالیات از حقوق‌ها بازنگری انجام شود و پیشنهاداتی هم در مجلس برای افزایش دستمزدهای پایین وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده نردم قم، احمد امیرآبادی‌فراهانی نماینده مردم قم در مجلس در سومین جلسه شورای اداری قم در تالار کرامت استانداری ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مفتح و هفته پژوهش گفت:‌ قم با داشتن بزرگترین حوزه علمیه می‌تواند خواسته نظام اسلامی را برای ایجاد وحدت میان حوزه و دانشگاه عملیاتی کند و در کنار آن دانشگاه‌های استان هم مسئولیت بزرگی را برای ارتباط میان حوزه و دانشگاه‌های دیگر برعهده دارند.

او افزود: باید تلاش کنیم تا رساله‌های پژوهشی عملیاتی شود و متاسفانه اکنون ارتباط دانشگاه با بخش صنعت ضعیف است، با توجه به ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید در قم، دانشگاه‌ها می‌توانند با این مراکز ارتباط برقرار کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۹۹ از هفته آینده در کمیسیون تلفیق بودجه بررسی می‌شود، اظهار کرد: بودجه دارای کسری است و باید هزینه‌های جاری دولت را تا جای ممکن کاهش داد. ظاهرا بحث حقوق و مزایای کارکنان دولت در بودجه سال آینده کمتر دیده شده است و حتما باید در کمیسیون تلفیق حقوق آنها بویژه بازنشستگان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ ادامه داد:‌ پیشنهاداتی برای افزایش دستمزدهای پایین وجود دارد اما اگر مدیران هم پیشنهاداتی در بخش درآمدی و هزینه‌ای دارند به ما ارائه کنند.

امیرآبادی‌فراهانی با اشاره به اینکه با توجه به افزیش قیمت بنزین و تورم باید درباره دریافت مالیات از حقوق‌ها بازنگری انجام شود، گفت: استان قم در ربخش هزینه‌ها کسری‌ دارد و باید بتوان در بودجه ۹۹ آن را افزایش داد.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: اولین کنگره شهدای استان اولین بار در کشور از استان قم با نام شهید زین‎الدین آغاز شد و بعد از برگزاری این کنگره در سراسر کشور این بار برای مرحله دوم از قم با نام ۶ هزار شهید برپا خواهد شد که من از مسئولان استان می‌خواهم این موضوع را در اولیت کاری خود قرار دهند.

او با اشاره به اینکه درباره این موضوع جلساتی را با وزرای آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد طی این هفته داشتم، اظهار کرد: این دو وزیر قول داده‌اند در زمینه برگزاری کنگره ۶ هزار شهید همکاری‌های خوبی داشته باشند و همچنین در این زمینه از فرمانده کل ارتش که بسیار خوب وارد میدان شدند، ممنونیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: شرمنده و خجالت زده از خانواده‌های شهدا هستیم، دولت دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به بیمه دی بدهکار است و این موجب شده است که مراکز درمانی این بیمه را قبول نکنند و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در مسائل درمانی دچار مشکل شوند.

امیرآبادی‌فراهانی تاکید کرد: خانواده‌های شهدا و جانبازان چالش بزرگی با توجه به بدهی بیمه از دولت دارند و بیمه ویژه آن‌ها دیگر در مراکز پزشکی و درمانی مورد قبول نیست در حالی که بسیاری از جانبازان ضمن تحمل جراحت‌های جنگ پا به سن گذاشته و نیاز به کنترل و درمان بیشتری دارند.

او در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در اجرای بعضی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی برخی مدیران اجرایی در قم مانند شاگرد اول یک مدرسه عمل کرده و در اجرا خود را اول می‌دانند؛ لزومی ندارد قم در اجرای بعضی دستورالعمل‌ها پایلوت و یا خود در ابتدا وارد عمل شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین و تورم، مشکلاتی را برای معیشت مردم به وجود آورده است و دولت باید برای رون رفت از این مشکلات، راهکاری ارائه دهد.

امیرآبادی‌فراهانی درباره تخصیص یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه برای استان قم عنوان کرد: برای گرفتن این مبلغ سه ماه وقت داریم، اما متأسفانه به‌دلیل عدم همکاری دستگاه‌های استان با شهرداری در پرداخت بدهی، تا پایان سال این مبلغ از دست
ما خارج می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ تصریح کرد: همه دستگاه‌های استان قم، بدهی خود را با شهرداری تصفیه کنند تا با جذب این اعتبار در عمران و آبادی قم، قدمی برداریم.

نماینده مردم قم در مجلس در ادامه گفت: قوانین و دستورالعمل‌ها نباید مانع از خدمت‌رسانی به مردم باشد، در شرایط اقتصادی فعلی، مردم را گرفتار سخت‌گیری‌های اداری نکنیم، بلکه برای کاهش فشار اقتصادی تلاش بیشتری صورت بگیرد.

او همچنین بیان کرد: در کنترل آنفلوآنزا در قم خوب عمل شد، برخی بیمارستان‌ها مراجعه‌های زیادی داشتند و تمام مراکز بیماران را به یک بیمارستان ارجاع می‌دادند که باید این امر مورد دقت و توجه قرار گیرد.

امیرآبادی‌فراهانی افزود: بیمارستان کامکار به دلیل وجود دو اصله درخت و ممانعت شهرداری از قطع درختان، هنوز در طرح توسعه اورژانس با موانعی مواجه است، درحالی که نباید فراموش کنیم جان انسان در اولویت است، ضمن اینکه می‌توان با روش‌های صحیح علمی درختان را جابه‌جا کرد.

وی در پایان بیان کرد: در این زمینه باید در نظر داشته باشیم حمایت از جان انسان را در اولویت قرارداد و فراموش نکنیم چه باغ‌هایی که در قم تخریب شد، اما صدای هیچ‌کس درنیامد.

انتهای پیام/