امیرآبادی‌فراهانی در تذکر شفاهی: آقای ظریف! اگر ذره‌ای خون و غیرت ایرانی دارید، چرا پاس تحقیر و سازش می‌دهید؟/طرح سه فوریتی مجلس، برای حفظ عزت ملی مردم ایران بود

امیرآبادی‌فراهانی در تذکر شفاهی: آقای ظریف! اگر ذره‌ای خون و غیرت ایرانی دارید، چرا پاس تحقیر و سازش می‌دهید؟/طرح سه فوریتی مجلس، برای حفظ عزت ملی مردم ایران بود

Print Friendly, PDF & Email

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: آقای ظریف! شما وزیر خارجه کجا هستید؟ اگر ذره ای خون و غیرت ایرانی دارید هنوز چهلم شهید سلیمانی نگذشته، چرا پاس تحقیر و سازش می دهید، مقام معظم رهبری فرمودند شهید سلیمانی یک مکتب است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده مردم قم، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۷ بهمن) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) گفت: آقای ظریف در پاسخ سوالی که بعد از شهادت سردار سلیمانی توسط ایالات متحده پرسیده شده بود، مبنی براینکه مذاکره را منتفی می‌دانید؟ گفته است خیر و هرگز این احتمال را منتفی نمی دانم که افراد رویکرد خود را تغییر دهند و واقعیت را بپذیرند. برای ما فرقی نمی کند چه کسی در کاخ سفید حضور دارد و دولت ترامپ می تواند گذشته خود را اصلاح کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خطاب به ظریف اظهار داشت: شهادت مردی بزرگ که ضامن امنیت مردم ایران و امت اسلام بود، چگونه اصلاح می شود؟ آمریکا فرمانده جدید سپاه قدس را به ترور تهدید کرده است؛ آقایان روحانی و ظریف! تحقیر را بس کنید، این همه از مذاکره و برجام گفتید نهایتاً چه شد؟

وی با تاکید بر اینکه آمریکا از برجام خارج، تحریم ها را افزایش، سردار ایران را ترور و ملت ایران را به حمله نظامی و تخریب ۵۲ اثر ملی و فرهنگی تهدید می کند، بیان کرد: مجلس طرح سه فوریتی تصویب کرد تا عزت مردم ایران باقی بماند. این همه اصرار برای تحقیر ملی آن هم پس از بدرفه چندین میلیونی و همچنین انهدام پایگاه عین الاسد برای چیست؟

امیرآبادی بیان کرد: آقای ظریف شما وزیر خارجه کجا هستید؟ اگر ذره ای خون و غیرت ایرانی دارید هنوز چهلم شهید سلیمانی نگذشته، چرا پاس تحقیر و سازش می دهید. مقام معظم رهبری فرمودند شهید سلیمانی یک مکتب است.

عضو هیات رئیسه مجلس در پایان با بیان اینکه تذکر من به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص یارانه معیشتی افراد نیازمند و کارگران و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) است، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور گفته مردم باید مطمئن شوند که رأی آنها کم و زیاد نمی شود، صندوق ها دست رئیس جمهور، وزیر کشور و بخشداران است، مجلس فعلی نیز نوش جان شما و وزیران شما./

پایان پیام