دکتر احمد امیرآبادی فراهانی
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
بیانیه یوم الله 9 دی:
حماسه ۹دی ماه، تجلی دفاع و پشتیبانی همه جانبه ملت ایران از ارزش های اسلامی
اخبار
امین افشاری
0
شورای اسلامی استان قم به مناسبت فرا رسیدن یوم الله 9 دی با انتشار بیانیه ای ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی و دهه بصیرت اعلام کرد حماسه ۹دی ماه، تجلی دفاع و پشتیبانی همه جانبه ملت ایران از ارزش های اسلامی و مردم سالاری دینی و جلوه های زیبایی از بصیرت و ولایتمداری بود متن پیام ر رئیس شورای اسلامی استان قم به شرح زیر است:
حماسه نهم دی1388 از مهمترین حماسه‌ها و رخدادهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است و یکی از روزهای ماندگار در دفتر بصیرت و ولایتمداری ملت آگاه و انقلابی ایران اسلامی است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم
این را قاطعاً عرض میکنم که دشمن با همه‌ی برنامه‌ریزی‌هایش، مردم ما را نشناخته، ملّت ایران را نشناخته؛ اشتباه میکنند. دیدید در سال ۸۸ خطا کردند و آن فتنه را راه انداختند و کار را به جاهایی رساندند که به خیال خودشان جاهای بسیار باریک و حسّاس و دقیقی بود، [امّا] ناگهان حرکت عمومی نهم دی همه را مبهوت کرد. این حرکت نهم دیِ سال ۸۸ از جنس همان حرکت نوزدهم دی شماها در سال ۵۶ است.
مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در دیدار با مردم انقلابی قم (19/10/1395)
متن این بیانیه بدین شرح است:
حماسه نهم دی1388 از مهمترین حماسه‌ها و رخدادهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است و یکی از روزهای ماندگار در دفتر بصیرت و  ولایتمداری ملت آگاه و انقلابی ایران اسلامی است.
فتنه ۸۸ بی‌تردید یکی از بزرگ‌ترین فتنه‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود که با هوشیاری رهبر فرزانه انقلاب و آگاهی و بصیرت مردم، دشمن را در دستیابی به اهداف شوم خود ناکام گذاشت، نهم دی‌ماه تجلی هوشیاری و بصیرت انقلابی رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی و مردم ولایتمدار ایران است.
حماسه ۹دی ماه، تجلی دفاع و پشتیبانی همه جانبه ملت ایران از ارزش های اسلامی و مردم سالاری دینی و جلوه های زیبایی از بصیرت و ولایتمداری بود که یکپارچگی و ایستادگی مردم در حفظ آرمان های الهی انقلاب را متجلی ساخت.

با گذشت بیش از یک دهه از فتنه ۸۸ و خنثی سازی آن در حماسه نهم دی ماه؛ دشمنان نه تنها دست از توطئه و فتنه گری علیه نظام و میهن اسلامی برنداشته اند بلکه با میدان داری در جریان تهدید، تحریم و تحریف در قالب جنگ روایت ها و جنگ شناختی و ایجاد تغییر در محاسبات مردم، بیش از بیش در پی احیا و تحقق اهداف پوچ و بر باد رفته خود هستند اما به فضل الهی، پرچم جهاد تبیین و روشنگری در جای جای میهن اسلامی اهتزاز است و در امروز و فردای کشور این حماسه ماندگار و دشمن شکن با ویژگی‌های خودجوش و مردمی بودن ذخیره راهبردی و پر قدرت کشور است که یادآوری، بازخوانی و تبیین آن در هر دوره از تاریخ ایران عزیز خواهد توانست در صورت وقوع حوادث مشابه از امنیت، آرامش و منافع ملی صیانت و اسلامیت و جمهوریت نظام را پاسداری کند.

شورای اسلامی استان قم همراه و همگام با ملت بزرگ و بصیر ایران اسلامی، یوم‌الله ۹ دی را گرامی داشته و بر صیانت مستمر ملت انقلابی و عاشورایی میهن اسلامی ، در راستای حراست از ارزش های دین مبین اسلام و این نظام الهی تاکید کرده و به دفاع جانانه جوانان پر شور و ولایی این سرزمین، از حریم مقدس ولایت و فرامین ولی فرزانه انقلاب، مباهات می کند.
وسلام و علیکم و رحمه الله
پایان/

کلمات کلیدی:
امیرآبادی
مجلس
9 دی

ثبت نظرات

a
علی علوی
امیر آبادی: «معاملۀ قرن» اگر به مقام اجرا درآید، به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان کشور تثبیت می شود
a
علی علوی
امیر آبادی: «معاملۀ قرن» اگر به مقام اجرا درآید، به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان کشور تثبیت می شود
a
علی علوی
امیر آبادی: «معاملۀ قرن» اگر به مقام اجرا درآید، به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان کشور تثبیت می شود

موضوعات

  • دسته‌بندی نشده
  • اخبار
ای مالک زمامدار اسلامی در عمل به عهدی كه خدا از او گرفته است، موفق نمی‏شود، مگر با یاری خواستن از خدا و آماده كردن نفس برای احترام به حق